16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Zbulohet kërkesa e papritur e Tom Doshit, ja pse heq dorë nga mandati i deputetit

spot_img

Tom Doshi ka dhënë së fundmi dorëheqjen nga mandati i deputetit.

Në një letër të firmosur nga ai, Doshi i kërkon KQZ ta zëvendësojë atë, ndërsa thotë se dorëheqja është e parevokueshme.

“Unë i nënshkruari Tom Doshi me vullnetin tim të lirë dhe të plotë deklaroj se në datën 26 Prill jap dorëheqjen nga mandati im si deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Deklaroj se sot në datë 26 Prill jap gjithashtu dorëheqjen nga mandati im si deputet i fituar pas zgjedhjeve 2021 dhe jap dorëheqjen nga lista shumëemërore e kandidatëve për deputet të PSD për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të datës 25 Prill. I kërkoj KQZ të bëjë zëvendësimin tim si deputet sipas parashikimeve të Kodit Zgjedhor. Sa më sipër është në përputhje me vullnetin tim të lirë dhe të plotë dhe nuk kam sot në datë 26 Prill asnjë pretendim me vendimin e KQZ sipas të cilës mandati im i kalon kandidatit tjetër sipas parashikimeve të Kodit Zgjedhor. Kjo dorëheqje është e parevokueshme”, thuhet në letrën e Tom Doshit.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat