fbpx

Zbuloni sa duhet të kurseni për t’u bërë miliarder/e

170406-spring-savings-mn-1435_e83671bfdc3ec57c36e1924f9c658b7f.fit-760w.jpg

Pyetja që bëjmë të gjithë është si mund të bëhemi të pasur?

Sigurisht që kjo gjë të mundon sidomos kur sheh pasuritë e miliarderëve dhe planifikon se si mund të bësh aq shumë para.

Por lajmi i mirë vjen edhe për ju, me durim dhe sakrific ju mund të filloni të ruani para sa nuk është vonë.

Procesi i pasurimit nuk është asgjë më shumë sesa kursime sistematike dhe plane investimi të menduara mirë.

Ju nuk keni nevojë për të patur shumë para për të bërë edhe më shumë, por thjesht të merrni vendimet e duhura.

Në grafikun e mëposhtëm do të shihni të detajuar planin e kursimit nga mosha 20 deri ne 55 vjeç, në mënyrë që në moshën 65 vjeç të jeni një miliarder/e.

Burimi:Business Insider

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *