fbpx

Zemra e madhe e Maradonës, 4.6 milion dollarë dhurata për njerëzit e dashur

Messi-2.jpg

Diego Armando Maradona kishte një zemër të madhe. Legjenda e futbollit botëror u nda nga jeta në moshën 60-vjeçare 30 tetorin e vitit të kaluar.

Dhuratat dhe surprizat për njerëzit e dashur i kishte fiksim, teksa për ta ka shpenzuar 4.699.629 milion dollarë nga viti 2014 e deri në momentin që ndërroi jetë.

Këto janë shpenzimet e kampionit argjentinas, të regjistruara nga avokati Matias Morla, i cili kujdesej për llogaritë bankare të “El Diez”.

Përfituesit i përkasin rrethit të të ngushtë: vajzat Dalma dhe Gianinna, motrat Veronica Ojeda (dhe djali i saj Dieguito Fernando), Jana, Diego Junior, Claudia Villafane dhe Rocio Oliva.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303