fbpx

Zgjedhjet në degët e PD, dalin fituesit

Partia Demokratike ka përzgjedhur këtë fundjavë kryetarët lokalë në disa prej degëve kryesore nw vend. Procesi do të vijojë dhe fundjavën e ardhshme.

Ja të zgjedhur në degët e PD

Durrës – Ferdinand Xhaferaj

Shijak – Rezart Tusha.

Fier – Luan Baçi

Gjirokastër – Dash Aliko

Dibër – Naim Gazidede

Sarandë – Hariz Mema

Selenicë – Sezai Balili

Kamzë – Xhelal Mziu

Malësi e Madhe – Anton Kokaj

Librazhd – Bujar Vreto

Korçë – Andrea Bano

Maliq – Donald Kulla

Belsh – Bedri Qypi

Devoll – Arben Miza

Gramsh – Kodhel Cala

Këlcyrë – Luan Malko

Lër një koment