fbpx

Zgjedhjet për rektor dhe senat akademik, Fakulteti i Ekonomisë nuk humb kohë, ja lëvizja

FAKULTETI-I-EKONOMISE-768x512.jpg

Fakulteti i Ekonomisë së Tiranës ka shpërndarë një formular për aplikantët. Kjo, pasi ka nisur procedurat për zgjedhjet në Universitetin e Tiranës për rektor dhe senat akademik.

Zgjedhjet do të zhvillohen në 12 qershor pas urdhrit të ministres së Arsimit, Besa Shahini ndërkohë ka akuza nga PD dhe disa pedagogë se ato nuk mund të zhvillohen në këtë situatë pandemie.

Madje PD ka akuzuar Ramën se do të kapë zgjedhjet e UT duke i vjedhur ato për të vendosur rektor një besnik të tijin duke shfrytëzuar pikërisht pandeminë e koronavirusit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303