fbpx

Zhytësja përkëdhel peshkaqenin më të madh në botë

peshkaqen.jpg

Teksa ishte duke notuar në brigjet e ishullit të Oahu, në Hawaii, zhytësja eksperte Ocean Ramsey, u përball me një ekzemplar të madh peshkaqeni të bardhë.

Ramsey e përkëdheli peshkaqenin e gjinisë femër, e cila kishte një gjatësi prej afro gjashtë metra dhe peshonte rreth 25 ton.

Studiuesja, e cila punon prej thuajse 15 vitesh me peshkaqenët, thotë se bëhet fjalë për peshkaqenin më të madh të bardhë që ka parë deri më sot.

Në videon më poshtë, gjeni pamje nga takimi mes tyre. /real-news.tv/

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303