fbpx

Zjarr i frikshëm në Gjirokastër, makinat përmes flakëve

Në VIDEON  e mëposhtme shikoni se si një zjarr i përmasave të frikshme ka rënë në Gjirokastër.

Zjarri ka përfshirë zonën pranë rrugës nacionale Gjirokastër-Tepelenë. Fl.akët po përparojnë të favorizuara edhe nga era, ndërkohë që shërbimet zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Pamja duket dramatike pasi zjarri vazhdon të djegë zonën dhe tymi ka pushtuar rrugën ndërsa makinat kalojnë përmes.