18.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

Zjarr në cisternat e naftës, plagosen 9 ushtarë në Korenë e Jugut

spot_img

Një zjarr në bordin e dy cisternave të naftës në një port të Koresë së Jugut ka plagosur nëntë marinarë, tha agjensia e lajmeve Yonhap të Shtunën.

Zjarri ra fillimisht në Stolt Groenland, një cisternë me 25,000 ton nafte, në portin jugor të Ulsan rreth orës orëve të para të mëngjesit të sotëm, njoftoi Yonhap, duke cituar rojet bregdetare. Sipas kësaj agjencie lajmesh, në bord ishin ishte 25 marinarë, përfshirë rusë dhe filipinas.

Zjarri u përhap në një tjetër cisternë aty pranë.

Të gjithë marinarët në Stolt Groenland dhe 21 të tjerë në anijet tjetër u shpëtuan, tha Yonhap. Nëntë marinarë u plagosën. Njëri prej tyre është në gjendje kritike për jetën..

Rojet Bregdetare po hetojnë shkakun e ngjarjes dhe policia ka bllokuar lëvizjet në zonë në rast të një shpërthimi tjetër, tha Yonhap./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat