13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Zjarr në Fushë-Krujë, dyshimet e para

spot_img

Pyjet në fshatin Barkandesh të Fushë-Krujës janë përfshirë nga flakë ditën e sotme. Erërat masive kanë bërë që zjarri të përhapet akoma edhe më shumë duke djegur shumë pemë dhe pyje me pisha dhe ullinj.

Sipas informacioneve të para, raportohet se zjarri është i qëllimshëm.

Nga ana tjetër, mësohet se shtëpitë nuk rrezikohen të digjen nga flakët fatmirësisht, por gjithsesi duhet bërë ndërhyrje nga zjarrfikësit për të marrë situatën në kontroll./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat