Zjarri në Lezhë, Bashkia Tiranë ndihmon me zjarrfikëse

Një zjarr i madh ka rënë sot në Shëngjin të Lezhës, duke shkaktuar panik te qytetarët.

Pas situatës me zjarret, ka reaguar kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj.

Ky i fundit, me anë të një statusi në “Twitter” shprehet se bashkia e kryeqytetit ka dërguar zjarrfikëse dhe staf ndihmës për në Lezhë

“Solidaritet me Shengjinin/Lezhen 🚒🔥 Jo vetem lutjet e solidaritet me fjale, @BashkiaTirane nisi zjarrefikse e staf per te ndihmuar

@BashkiaLezhe ne betejen me zjarret! Koleget tane do bejne me te miren – sic i ka hije Tiranes! 👍👨🏻‍🚒👩🏼‍🚒 cc.  @PjerinN”, shkruan Veliaj.