fbpx

Zonat e prekura nga përmbytjet/ Paralajmërohet një vizitë e kryeministrit Edi Rama sot

edi-rama-3-1-770x431-1-1.png

Bie ndjeshëm niveli i Vjosës dhe përmirësohet situata në Vlorë e Fier.

Aktualisht niveli i Vjosës është ulur në mënyrë të konsiderueshme, gjë që ka sjellë dhe rënien e nivelit në kanalet kulluese. Burime nga Shtabi i Emergjencave bëjnë me dije se dhe familjet e evakuara një ditë më parë janë kthyer në banesat e tyre. Në terren janë përfaqësues dhe punonjës të pushtetit lokal që po shohin nga afër situatën. Ndërkohë është paralajmëruar dhe një vizitë e kryeministrit Edi Rama gjatë ditës së sotme në zonat e prekura nga përmbytjet

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303