20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Zuckerberg i bindur për të ndaluar ndërhyrjet në fushatën e 2020

spot_img

Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg, beson se rrjeti më i madh social në botë do të përmirësohet në vitin 2020, duke ndalur “aktorët e këqij” nga manipulimi i zgjedhjeve presidenciale të SHBA.

“Ne kemi mësuar shumë që nga viti 2016, kur, natyrisht nuk ishim aty ku duhej për sa i përket mbrojtjes për shtetet kombëtare që përpiqeshin të ndërhynin”, tha ai në një intervistë të “Good Morning America”.

Gjiganti i medias sociale Zuckerberg tha se janë zbatuar shumë masa të ndryshme që nga viti 2016 për të verifikuar çdo reklamues që drejton një reklamë politike dhe për të krijuar një arkiv, në mënyrë që të gjithë të mund të shohin se çfarë po bëjnë reklamuesit, audiencën që ata synojnë dhe sa paguajnë për reklamat./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat