fbpx

Zyrtare, De Ligt nënshkruan për Bayern Munich

delight-750x375.jpg

Matthijs de Ligt ka nënshkruar kontratë zyrtare me Bayern Munich-un, ku është transferuar për një shumë prej 70 milionë eurosh plus 10 milionë të tjera në formë shtesash.

Qendërmbrojtësi ka kaluar në Bundesliga nga Juventusi dhe ka nënshkruar marrëveshje pesëvjeçare.

“Që nga fillimi ndjeva një vlerësim të sinqertë nga menaxhmenti sportiv, trajneri dhe bordi, që më bindën. Për më shumë, Bayerni është një klub i menaxhuar shkëlqyeshëm me objektiva të mëdha. Jam shumë i kënaqur të jem pjesë e historisë së Bayernit”, ka deklaruar holandezi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303