Zyrtare: VAR-i do të përdoret në Champions

Video Assistant Referee (VAR) do të nisë të përdoret në Champions League që këtë sezon.

UEFA ka zyrtarizuar se teknologjia që do të ndihmojë arbitrat do të vihet në funksionim duke nisur që nga 1/8 e finaleve.

Mendohet se kjo teknologji do të zhdukë polemikat që ka pasur vitet e fundit, sidomos në ndeshjet Real-Juve dhe Real-Bayern.

Lër një koment