fbpx

Zyrtare: Vjen një alternativë për Hernandez, Milani firmos me anësorin francez

Screenshot_6-14.jpg

Milani ka arritur marrëveshjen me Monaco për transferimin e Fodé Ballo-Touré. Mbrojtësi i djathtë është zyrtarizuar para pak çastesh nga klubi kuqezi.24-vjeçari me origjinë nga Senegali dhe me pasaportë Franceze është bërë pjesë e kuqezinjve në këmbim të 4 milionë eurove, që shkojnë në llogarinë e Monaco.Ai pritet të jetë një mundësi për Theo Hernandez, i cili e ka blinduar tashmë krahun e majtë. Sezonin e shkuar Fodé Ballo-Touré luanti në 24 ndeshje me Monaco, 6 prej tyre si titullar.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303