fbpx

Zyrtari amerikan bën deklaratën e fortë : Putin pranë një sulmi bërthamor në Kiev

vbvbvcbcvbcvbcvbcvn.jpg

Së fundmi një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane ka paralajmëruar se Vladimir Putin po i afrohet më pranë planit të tij për të kryer një sulm bërthamore në Ukrainë.

Mësohet se gjeneral-lejtnant Scott Berrier, drejtor i Agjencisë së Inteligjencës së Mbrojtjes së SHBA-së detajoi shqetësimet gjatë një deklarate. Ai ngre dyshimet për një sulm të mundshëm bërthamor në Kiev, kryeqyteti ukrainas i cili deri më tani i ka rezistuar përparimeve ruse. Një Putin i dëshpëruar përbën një kërcënim për të gjithë botën, tha ai.

Këto deklarata u bënë përpara telefonatë së zhvilluar midis Presidentit Joe Biden dhe Presidentit të Kinës Xi Jinping.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303