fbpx

Zyrtari i DASH, Eskobari mbështeti Bashën? Ristani: Ishte një takim rutinë, normal

3-1.jpg

Arben Ristani i pyetur për vizitën e zyrtarit të lartë të DASH, Gabriel Escobar, e ka cilësuar jo si një mbështetje ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, por si një diçka rutinë.

“Është ditur që zotëria ka pasur një tur ballkanik, e midis tyre dhe Shqipërinë. Është një vizitë që është zhvilluar në normalitetin e vet. Mesazhet për konsolidimin e NATO-s, luftën kundër korrupsionit nuk janë të reja. Pse mendon se ishte mbështetje për Bashën, një takim rutinë, Basha ka takuar dhe Trumpin”, tha Ristani në emisionin Open në Top Channel.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303