fbpx

Pamje apokaliptike nga Turqia, konfirmohen të vdekur

Shënohen viktimat e para nga tërmeti në Turqi.

Deri tani sipas autoriteteve turke kanë humbur jetën 4 persona, ndërsa dy të tjerë janë plagosur. Sipas ministrit të Brendshëm të Turqisë, nga lëkundjet e fuqishme të tërmetit, janë shkatërruar totalisht 5 ndërtesa. Ekipet e emergjencës po punojnë intensivisht për nxjerrjen e të plagosurve nga rrënojat sa më parë.

Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, të publikuara në internet nga mediat turke, disa pallate janë shembur totalisht dhe familjarët e personave të mbetur nën rrënoja vrapojnë për t’i nxjerrë prej andej.