32.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
Home Blog

“Kur do të martohesh?” Egla Ceno shuan kuriozitetin e ndjekësit

0

Fituesja e Big Brother Vip 3, Egla Ceno vazhdon të jetë një nga personazhet më të komentuar të showbiz edhe pas përfundimit të formatit të njohur. Çdo postim i saj në rrjete ngjall kuriozitet dhe këtë mbrëmje ajo ka vendosur t’u përgjigjet disa pyetjeve të ndjekësve.

Një nga pyetjet ishte edhe “kur do të martohesh?”, së cilës Egla i dha përgjigjen epike: “Ja sa të bëhem 50 vjeç. Vazhdare”,shoqëruar me emojin duke qeshur.

Gjithashtu, përmes pyetjeve të tjera ajo zbuloi se së shpejti do ta shohim me një stand up, por edhe në teatër ose film.

Rron Gjinovci: Nesër jam me Kroacinë! S’i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë

0

Gazetari nga Kosova, Rron Gjinovci ka habitur me deklaratën e tij, teksa ka thënë se është më shumë entuziast për Kroacinë sesa për Shqipërinë, para takimit të nesërm në kuadër të “Euro 2024”.

Sipas Gjinovcit, Kroacia bën më shumë për Kosovën sesa Shqipëria.

“Më entuziast jam për Kroacinë nesër sesa për Shqipërinë, për arsye krejt politike. Më shumë bën Kroacia për neve sesa Shqipëria. E kam gjyshen kroate, e kam edhe një arsye shtesë.

Kroacia na shet armë, e lufton aktivisht Serbinë për dallim nga Shqipëria që e mbështet Serbinë. Është vendi i parë [Shqipëria] që na ka vendos sanksione”, ka thënë ai në emisionin “Konfront”.

“Nuk i kuptoj kosovarët që shkojnë harxhojnë para e shqyejnë gurmazin për Shqipërinë”, ka shtuar më tej ai.

Kroacia e Shqipëria përballen nesër në Hamburg në ndeshjen e dytë të Grupit B. Kroacia u mposht nga Spanja, ndërsa Shqipëria nga Italia në ndeshjet e para.

UEFA gjobit FSHF-në për incidentet e shkaktuara nga tifozët shqiptarë gjatë ndeshjes së Euro 2024, Itali-Shqipëri

0

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka vendosur të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me shumën 37,375 euro për shkak të incidenteve të ndodhura gjatë ndeshjes së raundit të parë në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” ndaj Italisë, e luajtur në stadiumin e Dortmundit më 15 qershor 2024.

Penalizimi financiar ka ardhur nga problematika e shkaktuar nga disa tifozë shqiptarë, të cilët ndezën flakadanë gjatë ndeshjes, hodhën sende në fushë, transmetuan mesazhe të papërshtatshme në këtë ngjarje të madhe sportive për ekipin tonë kombëtar si edhe për ndërprerjen e ndeshjes nga një tifoz gjatë pjesës së dytë të lojës.

Federata e Futbollit gjen rastin t’u bëjë apel të gjithë tifozëve shqiptarë që të jenë më të përgjegjshëm dhe të shmangin krijimin e këtyre incidenteve dhe trazirave totalisht të evitueshme, që mund të sjellin penalitete financiare dhe dëmtojnë imazhin e Shqipërisë dhe futbollit shqiptar. Gjithashtu, FSHF bën me dije tifozët shqiptarë se gjatë ndeshjeve nuk lejohen mesazhet me natyrë jo sportive (politike, etnike, etj).

FSHF fton tifozët dhe futbolldashësit të mbështesin Kombëtaren shqiptare në këtë rrugëtim magjik dhe historik në EURO 2024, duke treguar qytetari dhe përgjegjshmëri përmes një sjellje korrekte e duke respektuar rregullat dhe kundërshtarët.

Vendimet e plota të Komisionit të Etikës dhe Disiplinës në UEFA:

  1. Të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me 10.000 euro për ndezjen e fishekzjarreve.
  1. Të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me 12,375 euro për hedhjen e sendeve.
  1. Të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me 5000 euro për pushtimin e fushës.
  1. Të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me 10.000 euro për transmetim e mesazheve të papërshtatshme për një ngjarje sportive.
  1. Gjobat e mësipërme në vlerë të përgjithshme prej 37,375€ duhet të derdhen në llogarinë bankare te UEFA-s brenda 90 ditëve nga komunikimi i këtij vendimi. Fshf

U tha se po hetohet nga SPAK, reagon për herë të parë Luiz Ejlli

0

Ditën e sotme qarkulloi lajmi se këngëtari Luiz Ejlli po hetohet nga SPAK.

Sipas mediave Luizi kërcënoi zyrtarët e IKMT për një banesë në Shkodër. E pas gjithës bujës, Luizi ka bërë reagimin e tij të parë.

Ai ka postuar një video në InstaStory ku shihet mjaft i qeshur, i pranishëm dhe Dj Gimi, duke kështu lënë të kuptohet se lajmi nuk e shqetëson aspak.

U tha se po hetohet nga SPAK, reagon për herë të parë Luiz Ejlli

0

Ditën e sotme qarkulloi lajmi se këngëtari Luiz Ejlli po hetohet nga SPAK.

Sipas mediave Luizi kërcënoi zyrtarët e IKMT për një banesë në Shkodër. E pas gjithës bujës, Luizi ka bërë reagimin e tij të parë.

Ai ka postuar një video në InstaStory ku shihet mjaft i qeshur, i pranishëm dhe Dj Gimi, duke kështu lënë të kuptohet se lajmi nuk e shqetëson aspak.

Ish-banorja e ‘Ferma Vip’ zbulon se me cilin fermer po vazhdon shoqërinë edhe jashtë formatit

0

Me përfundimin e “Ferma VIP”, disa prej ish-fermerëve kanë mbajtur shoqëri me njeri-tjetrin. Ishte Gloria Meshi e cila në rrjetet sociale na ka treguar se vazhdon të ketë një marrëdhënie mjaft të mirë më Gledis Gegaj, të njohur si Buçko.
Ish-fermerja ka postuar një “selfie”, ku të dy janë duke kaluar kohë në pishina.
Kujtojmë se Gloria kishte një shoqëri mjaft të mirë dhe me këngëtaren Baby G, por nuk dihet nëse vazhdon të jetë e tillë edhe jashtë izolimit të “Ferma VIP”. Dyshja ende nuk kanë postuar asgjë në rrjetet sociale, për të treguar se po e mbajnë shoqërinë.

Pas sherreve dhe debateve në lojën e “BBV”, habit Jul Deda, i dedikon një postim Romeos

0

Jul Deda dhe Romeo Veshaj ishin dy nga pretendentët për çmimin e madh të “BBV”, mirëpo asnjëri nuk ia doli të fitonte pasi çmimin e madh e fitoi Egla Ceno.

Përgjatë rrugëtimit, dy aktorët kanë pasur përplasjet me njëri-tjetrin, por nuk kanë munguar as momentet e bukura. Një prej tyre e ka ndarë me publikun Juli.

”Përveç të tjerave, kishte edhe momente si këto”- shkruan Juli krah videos ku shfaqet duke kërcyer me Romeon.

Kujtojmë se pas përfundimit të “BBV”, Romeo nuk u shfaq në festën e ish-banorëve e madje as në Post BBV. Nuk dihet sesi do vijojë marrëdhënia e tij me “Top Channel”, e se ku do e shohim në sezonin e ri televiziv.

Konflikti për pronën në Velipojë, edhe Tom Doshi padit dy vëllezërit për kanosje 

0

Ish-deputeti Tom Doshi ka paditur dy vëllezërit Molla pasi i akuzon se kanë kanosur për motive pronësie.

 ‘Në vijim të veprimeve hetimore për konfliktin e ndodhur tre ditë më parë në Velipojë, shtetasi T. D., 58 vjeç, ka kallëzuar se dy vëllezërit  e kanë kanosur për motive pronësie’ informoi sot policia e Shkodrës. Edhe biznesmeni dhe ish-deputeti Tom Doshi është vënë në hetim në gjendje të lirë pas një kallëzimi të bërë nga dy vëllezër në Velipojë.

Gjithçka ka nisur pas një konflikti të Tom Doshit me dy vëllezërit Molla, 65  dhe 58 vjeç, për një çështje prone pasditen e 15 qershorit.

Ka qenë vetë Prek Molla që ka denoncuar në policinë e Velipojës për konfliktin me Tom Doshin.

Prek Molla ka pësuar dëmtime të lehta fizike, ndërsa konflikti vijon prej shumë vitesh në zonën e Rrjollit në Velipojë, ku të dyja palët kanë pretendime për pronësinë.

“Djali i Fredi Belerit, KANDIDAT për Bashkinë Himarë”

0

“Djali i Belerit do të jetë kandidat për Bashkinë Himarë”

Kështu pohoi sekretari i “Omonias” Marin Suli, i cili ka qenë i ftuar sot në Breaking me Fiori Dardhën në Top News.

Ai tha se në zgjedhjet e ardhshme, Fredi Beleri do të jetë sërish në fletën e votimin, por me një artificë ligjore, do kandidojë djali i tij, Petro.

“Në kulmin e sezonit turistik Himara është e mbytur nga plehrat.  Himara  është me rrugë të shkatërruara. Himara është e pa menaxhuar.

Himara drejtohet sot nga një i ri që para një viti e gjysmë e mundëm me votë brenda rregullave demokratike dhe drejtohet sot nga ai njeri që e kemi kallëzuar në bazë të raportit të KLSH, ka abuzuar me 10 milion Euro tendera, nga lekët tona.

Mos i harroni këto gjëra. Dhe meqë doni një ekskluzivitet, një nga kandidatët më kryesor mund të jetë prapë emri i Fredi Belerit po me një artificë ligjore. Të kandidojë i biri i tij. Kështu që në fletën e votimit prap zoti Rama, do lexojë Petro Dhionisios Alfred Beleris”, tha Suli. 

SPAK heton Luiz Ejllin, kërcënoi zyrtarët e IKMT për të mos shembur një ndërtesë të Bajrave në Shirokë

0

Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut.

Luiz Ejlli është kallëzuar se ka ndërhyrë në mënyrë të paligjshme si dhe ka kërcënuar zyrtarë të IKMT me qëllim që të mos shembin një obejkt të paligjshëm në Shirokë të Shkodrës.

Sipas kallëzimit penal, ndërtesa e paligjshme figuronte në emrin e 79-vjeçarit Zef Lgataj. Por, në kallëzim thuhet se ndërtesa ishte në të vërtetë i një grupi kriminal në Shkodër dhe më konkretisht e Bajrave.

Në kallëzim pretendihet se Luiz Ejllit i ishte premtuar një pjesë e këtij objekti nëse do të arrinte që t’a shpëtonte nga shembja.

Pretendohet për një takim mes këngëtarit dhe ish kreut të IKMT, Agim Ismailaj, kur Luiz Ejlli i ka kërkuar të mos zbatojë ligjin për shembjen e objektit.

Në referimin penal pretendohen edhe disa mesazhe mes Luiz Ejllit dhe zyrtarëve të IKMT.

Pasi objekti është shembur, Luiz Ejlli pretedohet se ka kërcënuar Agim Ismailin, duke i thënë se “është mirë mos me ndjek këtë çështje. Po e bën personale”.

Skandali thellohet më tej. Inspektorët që zbatuan ligjin duke shembur objektin u ndëshkuan më pas me shkarkim nga kru i ri i IKMT, Ervin Hoxha.

Në kallëzim ngrihen dyshime të forta se kreu i IKMT, Ervin Hoxha kontrollohet nga grupi kriminal Bajrajt. Gjithsesi, për të dalë në një konluzion përfundimtar, pritet rezultati i hetimit nga SPAK.