27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Itali

Një talent shqiptar në duart e Pep Guardiolës

Arijanet Muriç ishte i panjohur deri para pak kohësh, por në sezonin aktual ka treguar se është një portier me të ardhme të shkëlqyer,...

Stuhi dhe përmbytje, shkon në 11 numri i viktimave në Itali

Stuhitë që kanë goditur Italinë kanë shkaktuar deri tani 11 viktima. Lajmin e dhanë autoritetet e Mbrojtjes Civile. Në Itali, ku Venecia shënoi përmbytje thuajse...

41 kg kanabis në Romë, 4 shqiptarë të arrestuar

Autoritetet italiane kanë arrestuar 4 shqiptarë pas një operacioni antidrogë. Aksioni u zhvillua në Romë, ndërsa u konfiskuan 41 kg marijuanë dhe 700 gramë kokainë. Sipas...

Itali, 3 “skiftera” shqiptarë në pranga për vjedhje banesash

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi janë kapur duke vjedhur në një apartament në. Pas kontrolleve, shqiptarëve u janë gjetur sendet e vjedhura...

Ermali u vra gabimisht, gjykata italiane e konfirmon

Ishte një shkrepje aksidentale e pistoletës nga shoku dhe patrioti i tij, Jasin Sulo që e vrau të riun Ermal Abdushi, shqiptarin 26-vjeçar me...

VIDEO/ Katania, shqiptari kapet me 84 kg drogë në dollapin e shtëpisë

Guardia di Finanza e Katanias ka arrestuar një shqiptar që në banesën e tij në Tremestieri Etneo mbante të fshehura 84 kilogramë marijuanë. Gjatë shërbimeve...

Plagoset rëndë 27-vjeçari shqiptar në Ankona, i shpërthen në duar bombola e gazit

Ajo që ndodhi këtë mëngjes në ofiçinën “Casa dell’Auto” në rrugën Montagnola në Ankona ishte e frikshme. Një punëtor shqiptar 27 vjeç që jetonte në...

Kryente rekrutime për ISIS, dëbohet shqiptarja nga Italia (Emri)

Një grua shqiptare është depërtuar gjatë ditës së sotme nga Italia pasi dyshohet se ka rekrutuar gra të tjera për organizatën terroriste të ISIS. Largimi...

Latest news

- Advertisement -spot_img