fbpx

Azilkërkuesit, Holanda ‘shuan shpresat’

lp.jpg

I pranishëm në Tiranë, ministri holandez për Emigracionin,  Mark Harbers, ka dalë në një konferencë për shtyp nga Ministria e Brendshme.

Ai ka folur ashpër në drejtim të Shqipërisë për sa i përket emigracionit të paligjshëm dhe numrit të azilkërkuesve.

Ai paralajmëroi edhe një herë shqiptarët që të mos bëjnë asnjë përpjekje pasi do të jetë e kotë “Nuk ka shans që qytetarët shqiptarë të marrin azil drejt Holandës. Shqiptarët përbëjnë gjysmën e emigrantëve që tentojnë të kalojnë në Britani. Numri i shqiptarëve që kanë aplikuar për azil këtë vit është rritur. Emigrantët e paligjshëm ka rrezik të shfrytëzohen gjatë udhëtimit të tyre”-tha ai.

/real-news.tv/

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303