fbpx

Kuvendi miraton: Lleshaj zyrtarisht ministër i Brendshëm

kuvendi-ok.jpg

Parlamenti miratoi me 77 vota të mazhorancës projektligjin për Buxhetin e vitit 2019.

Gjithashtu në parlament u miratua me 77 vota pro dhe dekreti i Presidentit ilir Meta për emërimin e Sandër Lleshajt për ministër të Brendshëm.

Gjashtë ditë më parë Meta dekretoi Lleshajn si ministër të Brendshëm pasi e refuzoi herën e parë

Po ashtu, Me 77 vota pro është miratuar sot në Parlament propozimi për Fatmir Xhafajn në postin e anëtarit të Komisionit të Ligjeve.

Fatmir Xhafaj u dorëhoq nga posti i ministrit të Brendshëm për arsye personale, ndërsa pas përplasjes së qeverisë me presidencën, u arrit edhe zëvendësimi i tij me Sandër Lleshajn.

Më parë Xhafaj ka mbajtur postin e kreut të Komisionit të Ligjeve gjatë periudhës së Reformës në Drejtësi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *