27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Rindërtohet skena e atentatit ndaj Roan Brahimit, autorët i siguruan edhe vendin e parkimit. Si e futën në kurth

spot_img

Është tipike mënyra sesi kanë vepruar vrasësit e 32-vjeçarit shqiptar Roan Brahimit në “Bayron”. Xhelatët me sa duket po vëzhgonin vazhdimisht viktimën e tyre dhe nuk i lanë asgjë rastësisë.

“Star” zbuloi detaje të reja se si ndodhi ekzekutimi i mafioz. Sipas raportit, autorët duket se kanë rezervuar një vend parkimi për viktimën e tyre. Sipas një dëshmitari okular, motoçikleta me të cilën udhëtonin autorët ishte e parkuar në vendin ku ndodhi ekzekutimi.

Autorët kanë parë viktimën e tyre të mundshme duke ardhur dhe më pas kanë vënë para automjetit me dy rrota duke u larguar nga vendi i ngjarjes, duke lënë kështu të lirë një vend parkimi që do të shërbente si joshje për 32-vjeçarin nga Shqipëria.

Xhelatët lanë bosh vendin e parkingut dhe u rikthyen në vendngjarje me një motor duke zbritur dhe duke i hedhur breshëri plumbash viktimës në mënyrë gjakftohtë, duke injoruar kalimtarët.

Autorët vëzhgonin edhe familjen e viktimës

Sipas asaj që zbuloi redaktori i policisë, Vassilis Lambropulos, duke folur për Mega, 32-vjeçari pas vrasjeve që kishte kryer në vitet 2021 dhe 2022 në Shqipëri , ishte strehuar për një periudhë të konsiderueshme në Greqi, ndërsa deri kohët e fundit ai ka jetuar në Dubai, Spanjë, Itali dhe Francë. Sipas vlerësimeve të autoriteteve kompetente, viktima e sulmit vrasës kishte lidhje me trafikun e drogës dhe për këtë arsye jetonte në vende të ndryshme, për të fshehur gjurmët.

Sipas të njëjtave informacione, 32-vjeçari kishte ardhur në Greqi javën e kaluar për të parë gruan dhe fëmijën e tij. Siç tregon gjithçka ekzekutorët e 32-vjeçarit nga Shqipëria, duket se kanë ndjekur metodikisht gruan dhe fëmijën e tij në Greqi.

“Ata e kërkonin për të paktën një vit”

Analisti i policisë Stavros Balaskas foli për Mega për vrasjen gjakftohtë në qendër të rrugës “Bayron” dhe zbuloi ndër të tjera se mafia shqiptare kishte të paktën një vit në kërkim të viktimës. “Po e shikonin gruan e tij… po flasim për një kontratë shumë të kushtueshme sepse flasim për dy të shtëna, njëra në kokë, tjetra në trup, flasim për goditje të çastit dhe oficerët e policisë ndoshta kanë ardhur nga Shqipëria, e kanë ekzekutuar dhe pas një kohe të shkurtër janë kthyer prapa”, tha Balaskas.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat