27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

edi rama

Rama shpalli qeverinë e re, reagon menjëherë Lulzim Basha, ja ç’i kujton kryeministrit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka bërë një reagim menjëherë pak pasi Rama shpalli sot qeverinë e re. Basha thotë se raporti i OSBE/ODIHR për...

Lleshi: Nuk e refuzoja dot propozimin e Ramës

Sandër Lleshi, propozimi i kryeministrit Edi Rama për ministër të Brendshëm, ka deklaruar në "Opinion"se ishte një ofertë e papritur për të zëvendësimi i...

Berisha: Dako, valixhe me euro çdo muaj Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në Facebook mesazhin e një qytetareje e cila ka treguar bisedën e bashkëshortes së Vangjush Dakos, sipas saj, në...

Presidenti Ilir Meta firmos dekretin për shkarkimin e Fatmir Xhafajt

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka firmosur dekretin për shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm. Firma zyrtarizon largimin e Xhafajt nga...

Rama: Kur hyra në parti, hoqa dorë nga ideja për të dalë nudo në plazh

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Lushnja se partia e ka penguar që të bëjë çdo gjë që dëshiron, përfshirë daljen nudo në plazh. Këtë deklaratë,...

Paloka: Pronarët e basteve, kriminelë? Si deputetët e Ramës

Edi Paloka, nënkryetari i Partisë Demokratike, ka bërë ironi me kryeministrin Edi Rama, i cili në Parlament tha se pronarët e basteve janë me...

Qeveria, fundjavë në Kukës

Qeveria do të mblidhet në Kukës gjatë kësaj fundjave. Kryeministri Edi Rama dhe ministrat do të kenë takime me qytetarë dhe inspektime në spitale e...

Rama akuzon Bashkinë e Shkodrës: Refuzon bashkëpunimin!

Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit të përjavshëm me qytetarët për bashkëqeverisjen, hodhi akuza në drejtim të Bashkisë së Shkodrës, por jo vetëm. Sipas Ramës, kjo...

Basha: Nuk ka luftë kundër krimit me Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh në Twitter se me kryeministrin Edi Rama nuk ka "luftë kundër krimit, por shkatërrim hetimesh". "3 ditë...

Rama për opozitën: Vese, vese kjo dynja

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj në Twitter opozitës në lidhje me akuzat e saj mbi bllokimin e basteve dhe operacioneve të policisë, që ajo...

Latest news

- Advertisement -spot_img