fbpx

15-vjetori i krijimit të LSI, Kryemadhi dhuron gjak, thirrja ndaj shqiptarëve

Screenshot_1-10.png

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, së bashku me anëtarët e Lëvizjes Rinore për Integrim, kanë zhvilluar sot një aktivitet me përgjegjësi sociale, ku kanë dhuruar gjak, në ditën që partia e tyre feston 15-vjetorin e themelimit.

Duke folur për media, Kryemadhi deklaroi se kjo përgjegjësi sociale duhet kthyer edhe në përgjegjësi politike.

“Përgjegjësia jonë sociale duhet kthyer dhe në përgjegjësi politike. Sot në 15 vjetorin e LSI, falënderoj ata që dhurojnë gjak dhe iu bëj thirrje të gjithë shqiptarëve të dhurojnë gjak, pasi është e shëndetshme edhe për trupin, por edhe ndihmojmë të gjithë ata që kanë nevojë”, tha Kryemadhi.

https://www.facebook.com/levizjasocialisteperintegrim/videos/1474680999339381/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303