fbpx

30 qershori, Basha: Edi Rama kërkonte viktima mes qytetarëve

I ftuar në Syri TV, në emisionin Çim Peka LIVE, kryetari i PD Lulzim Basha është shprehur se, votimet e 30 qershorit nuk mund të konsiderohen zgjedhje.

“Në 30 qershor nuk ka patur zgjedhje as në kuptimin politik, as në kuptimin kushtetues dhe as për qytetarët që e bojkotuan 85%”, deklaroi Basha.

Sipas tij, mazhoranca ka patur një skenar për ditën e votimeve: të shkaktonte viktima mes qytetarëve.

“Shumë qytetarë e kanë parë. Dislokoi në ditën e zgjedhjeve një skenar krimi për të shkaktuar viktima. U bënë pjesë kriminelë, oficerë policie për të kthyer çdo protestë qytetare në qendrat e votimit në përplasje civile”, deklaroi kreu i PD-së.