fbpx

8 Marsi, Ministrja Xhaçka uron vajzat dhe gratë

olta-xhacka-1.jpg

Ministria e Jashtme, Olta Xhaçka ka uruar sot të gjitha vajzat dhe gratë për 8 Marsin.

Ajo shprehet se çdo ditë e më shumë luftojmë për të drejtat e grave dhe vajzave, për fuqizimin politik, ekonomik dhe social-kulturor të tyre.

Ajo shtoi se gjatë mandatit të Shqipërisë 2022 – 2023 në Këshillin e Sigurimit të OKB, agjenda për Gratë, Paqen dhe Sigurinë mbetet një nga prioritetet kryesore.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303