33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Akuza e rëndë/ “Baton Haxhiu, ndërmjetës i Ramës dhe UDB-së”

spot_img

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka hedhur akuza të forta ndaj gazetarit Baton Haxhiut duke e konsideruar atë si njeri i Serbisë dhe UDB-së.

“Ndërmjet Thaçit dhe Vuçiçit ndërmjetësues është Baton Haxhiu, i cili dikur ishte ndërmjetësues mes Mahmut Bakallit dhe shefit të Shërbimit Informativ Shtetëror Ivica Stanishiç. Ky person ka një fuqi edhe mbi kryeministrin e Shqipërisë, e të them të drejtën nuk e di pse. Më është dukur enigmë, por kur një enigmë zgjatet shumë bëhet mister. Ky person kaq i urryer në Kosovë të ketë ndikim kaq të madh në Kosovë, që të vinte puna që nëpërmjet Kosovës të kishte ndikim Beogradi në Tiranë, këtë kurrë se kisha menduar”, ka deklaruar Kurti. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat