Albin Kurti i përgjigjet pyetjes nëse do të krijojë parti në Shqipëri

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ftuar  në emisionin “A Show” është pyetur nga gazetari Adi Krasta në lidhje me idenë e krijimit të partisë në Shqipëri dhe hyrjen në zgjedhje.

Kurti nuk e përjashtoi një mundësi të tillë por tha se kjo duhet të vijë nga poshtë dhe jo nëpërmjet një urdhri nga lart.

Lideri i VV tha se parimet e forcës që ai drejton janë shumë të domosdoshme edhe në Shqipëri.

/real-news.tv/