29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Ambasadori gjerman, thirrje Prishtinës: Hiqni taksën ndaj mallrave serbe

spot_img

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb ka folur në lidhje me taksën 100% ndaj mallrave serbe e vendosur nga shteti i Kosovës. Në një intervistë për prestigjiozen ‘Diplomacy and Commerce’, Schieb tha se e mbështet dialogun mes dy shteteve por është totalisht kundra taksën ndaj Serbisë.

“Marrëveshja duhet të bazohet në parimet e multietnicitetit, për të siguruar të drejtat e pakicave dhe standardet demokratike dhe për të kontribuar në stabilitetin rajonal”, nënvizoi ai.

Ambasadori përshëndeti marrëdhëniet pozitive mes Kosovës dhe Serbi dhe theksoi se dialogu është prioritet për të dyja shtetet në BE./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat