fbpx

Arsyeja pse qesja e patatinave është e mbushur me ajër

230_potatochips.jpg

Të gjithë gëzohemi kur blejmë patatatina dhe qesja e tyre është e madhe. Por entuziazmi jonë mbaron shpejt, në momentin kur i hapim dhe shohim se ka më shumë hapësirë bosh se patate.

Arsyeja nuk është se kompanitë dëshirojnë të na mashtrojnë. Pasi nuk është ajër, por shumica është Nitrogjen. Kjo hapësirë e mbushur me “ajër” bëhet për ta mbajtur produktin të freskët dhe ta mbrojë atë nga dëmet gjatë transportit. Nëse nuk do të kishte ajër patatinat do të ishin më pak të shijshëm se janë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303