33.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Athinë, granadë ambasadës ruse

spot_img

Një granatë ka shpërthyer në oborrin e konsullatës ruse në Athinë. Media greke shkruan se dy persona që lëviznin me biçikletë kanë hedhur granatën pranë vend qëndrimit të rojes.

Granata ka shpërthyer rreth orës 03:20 të mëngjesit dhe raportohet se ka shkaktuar vetëm dëme materiale
Zona është bllokuar nga policia ndërsa autoritetet greke kanë nisur hetimet.

Më vonë policia greke ka gjetur dhe një motor tip ‘Endouro’ që mund t’i përkasë autorëve.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat