fbpx

Babai pranon vrasjen e së bijës në Australi

babai.jpg

Në muajin korrik 20-vjeçarja shqiptare Sabrina Lekaj u gjet e vrarë në Adelaide të Australisë dhe i dyshuar për këtë krim ishte babai i saj, Petrit Lekaj. Mësohet se gjatë seancës gjyqësore të së hënës, Lekaj ka pranuar vrasjen e së bijës.

Ajo u gjet e therur me thikë në  sediljen e pasagjerit brenda një makine “Mercedes”. Pranë saj në vendin e shoferit ishte i plagosur babai Petrit Lekaj, i dëmtuar në  pjesën e barkut.

Ngjarja kishte ndodhur pranë shtëpisë së familjes Lekaj. Pasi mori trajtimin  e nevojshëm mjekësor në spital, Lekaj u mbajt në paraburgim dhe më pas u dërgua në një institucion të shëndetit mendor.

Pas seancës gjyqësore të kësaj të hëne,  ku 49-vjeçari pranoi krimin, pritet të dalë sërish para gjykatës më 25 Nëntor. Kjo datë është caktuar pasi prokurorët kërkuan një shtyrje 12-javore për shkak të hetimeve.

20-vjeçarja Sabrina Lekaj studionte për mjekësi me rezultate shumë të larta. Mikesha e saj e ngushtë 21-vjeçarja Kat Valstar është shprehur më herët për mediat, se e ndjera ishte e shqetësuar pasi priste të debatonte me të atin.

Diçka e tillë do të ndodhte se Sabrina së bashku me shoqet e saj kishin dalë në një lokal nate dhe u kthyen për të fjetur në shtëpinë e Kat.

Ajo u shqetësua kur Sabrina nuk i përgjigjej në telefon dhe ditën tjetër mësoi lajmin e tmerrshëm se ajo kishte ndërruar jetë.

“Ajo ishte e sjellshme, e kujdesshme, shumë e zgjuar dhe shumë e mirë me miqtë. Ne ishim shoqe të ngushta, flisnim dhe dërgonim mesazhe çdo ditë”,- ka thënë mikesha e saj për mediat.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303