Basha e tregon me video se si i vjedh zgjedhjet Edi Rama

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka publikuar sitën e sotme pjesë të tjera nga përgjimet e gazetës gjemane “Bild”, për vjedhjen e zgjedhjeve, duke i kombinuar më fjalët mbrojtëse të kryeministrit Rama.

Në një reagim në rrjetet sociale, Basha shkruan se e vetmja zgjidhje për të shpëtuar nga “hajduti psiqik”, është burgosja e politikanëve.

“Ja si hajduti psiqik vodhi zgjedhjet me krimin e organizuar për të plaçkitur Shqipërinë me ta dhe me oligarkët grabitqarë! Vetëm zgjedhjet e lira dhe të ndershme me një qeveri tranzitore pa hajdutin psiqik, dhe ndëshkimi i politikanëve që vodhën zgjedhjet, do ta çlirojnë demokracinë dhe drejtësinë nga kjo bandë kriminale. Kësaj radhe zgjidhja e krizës kalon nga politikanë me pranga në duar!”, shkruan Basha.