fbpx

Batuta e ditës/ “Ramës t’i japim dekoratën ‘Spiropali!'”

Epik ka qene reagimi i gazetarit dhe analistit të njohur me batutat e tij, Ylli Dylgjeri në lidhje me ‘premtimin’ e Presidentit Meta për të dekoruar Kryeministrin Rama.

Dylgjeri ka propozuar që me ironi ndaj Ministres  se Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentit, Elisa Spiropali, që në rast dështimi me negociatat Rama të marrë dekoratën “Spiropali”.

“Më 18 Tetor po hymë në Europë, Presidenti Ti japi Ramës Dekoratën Skënderbeu, Po nuk hymë ne Europë Ti japi Dekoraten Spiropali!”, shkruan Dylgjeri.