23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Bënë foto me simbolet kombëtare, serbët arrestojnë vëllezërit shqiptarë

spot_img

Urrejtja e serbëve ndaj simboleve kombëtare të shqiptarëve nuk ka kufij. Dy vëllezër nga Kosova janë arrestuar në Serbi vetëm sepse ‘guxuan’ të publikojnë në rrjetet e tyre sociale foto me flamurin dhe simbolet shqiptare.

Të dy vëllezërit jetonin prej katër vitesh dhe ishin pronarë të një furre në fshatin Dollovë në afërsi të Pancevës.

Në mënyrë skandaloze banorët e zonës kanë hulumtuar profilet e dy vëllezërve ku kanë parë fotot të tyre me simbolet shqiptare dhe për këtë arsye janë ngritur në protestë.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat