33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Benefitet që sjellë gjumi në drekë

spot_img

Një studim është kryer kohët e fundit në lidhje me gjumin e drekës, ku ka rezultuar me disa benefite shumë të rëndësishme shëndetësore. Mësohet se 1 orë gjumë në drekë apo ndryshe në mesditë ul presionin e gjakut, dhe në momentin që ti zgjohesh ndihesh më energjik dhe pozitiv.

Dr. Manolis Kallistratos është shprehur se kështu ka rezultuar nga studimi që ai së bashku me doktorë e specialistë të tjerë ka kryer.

“Bazuar në gjetjet tona, nëse dikush ka luksin që të bëjë një sy gjumë gjatë ditës, do ketë benefite të mëdha për sa i përket presionit të gjakut”, tha ai.

Gjithashtu, gjumi në drekë sjell shlodhje dhe përqendrim më të lartë gjatë pjesës tjetër të mbetur të ditës. /real-news.tv

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat