fbpx

Bllokohet nga gurët rruga Dukagjin/ Banorët: Të bëhet ndërhyrje urgjente

1CF90149-FBCE-422B-A0AF-931B1608831C.png

Rrëshkitje të dherave ka pasur në rrugën e Dukagjinit në Shkodër ditën e sotme. Nga fotoja e mëposhtme shihet rruga e bllokuar nga gurët dhe dherat që kanë rrëshkitur.

Prej shumë orësh disa prej udhëtarëve kanë mbetur të bllokuar, pasi rruga është e pakalueshme. Qytetarët e zonës kërkonë që të merren masa për të bërë të mundur lirimin e rrugës pasi njerëzit janë bllokuar mes maleve.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303