fbpx

Dëbora e dendur dhe slitat me drerë, qyteti ku jeton Babagjyshi

68132B6C-743B-4E63-88B1-BCBF0A8588AB.jpeg

Dëbora e dendur dhe slitat me drerë e kanë kthyer një qytet në Finlandë shtëpinë e babagjyshit të Vitit të Ri. Mediat e huaja shkruajnë se zyrtarisht, Rovaniemi është qyteti ku jeton Babagjyshi i Vitit të ri.

Në foto shihen shtëpitë karakteristike të mbuluara nga dëbora e dendur dhe slita me drerë me Babagjyshin që shëtit në qytet.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303