fbpx

Denoncimi i fortë/ Në spitalin e Shkodrës, situata është alarmante

spitali.jpg

Sistemi shëndetësor në vend është në një situatë krejtësisht të rëndë. Nëpërmjet një denoncimi të publikuar në Facebook, ish kryeministri Sali Berisha thotë se në spitalin e Shkodrës nuk ka as alkool apo doreza për kryerjen e analizave bazike të gj.akut dhe urinës.

Postimi i plotë

“Analizat merren pa alkool, mungon çdo gjë në shërbimin mjekësor!

Doktor pershendetje uroj te jeni mire dhe nje dite te mbare..Per korrektsi po ta them emrin nga Shkodra por ju e kuptoni vet….

Shkova per dy analiza gjaku dhe urine ne polikliniken e Shkodres…pa dorza edhe alkolin me tha nje infermiere posht ne koefidenc e blejm vete ..pse nuk ankoni te drejtuesit ..

Me tha qe kemi anku dhe ber kerkesa por…!!?? se çan kryt kurkush ..i them ta bi ndonje gazetar .?..moooooos me tha se na heqin prej pune…ja kjo asht shendetsia e narkoshtetit aktualisht ..o Zot thash ne jemi thhesht qytetar dhe mbajm gadi nga 500 deri 1000 ml flm klmb ????????.

..se harrova me adasht nji tubet daktarin (myconazol)..nuk e kziston prej gadi dy vjetesh me thanen farmacistet .i çova nje sms te mesengeri asaj qe u ba ministre pasi para disa vitesh dhe as begenisi me me kthy pergjigje flm.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303