fbpx

Denoncimi / “Në Laç bëhet kërdia me librat ‘falas’ të fëmijëve”

Në një postim të publikuar në rrjetet sociale nga ana e ish-Kryeministrit Sali Berisha denoncohet fakti se në qytetin e Laçit është vjedhur dyqani me libra shkollorë, dhe tani ato shiten në të zezë, por pa u shqetësuar nga askush.

Postimi i Berishës:

Ne Laç vjedhin dhe shesin te qete ne dyqane librat shkollore qe duhet tu jepen falas femijeve!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

pershendetje zoti Berisha jam N. P na laqi ne shkollen 9vjeqare te qytetit kan vjedhur librat keta haidutet e rilindjes vaitem per ti marr dhe na than mbas ca ditesh se i kan vjedhur ishin 2 polic po verefikonin gjoja degjova se kishin hapur nje dyqan dhe i kishin qu librat aty per ti shitur shitesit e rilindjes