Ditë zie për deputeten, i ndërron jetë njeriu më i shtrenjtë

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Silva Caka, ka humbur njeriun e saj të shtrenjtë. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur për ndjekësit e saj në Facebook, vetë ish deputetja, e cila bën të ditur se babai i saj ndërroi jetë pas një beteje të gjatë me kancerin dhe se u nda nga jeta në mesnatë.

“Të dashur miq të faqes! Me dëshpërim e keqardhje të thellë, Ju njoftojmë se babai i Silvës, Z. Maksim Caka, pas një beteje të gjatë me kancerin, u nda nga jeta në mesnatë.

Varrimi bëhet sot, më 10.09.2019, në orën 14:00, në Varrezat e Sharrës.

Zoti i dhëntë forcë familjes së tij, për të përballuar këtë humbje të parakohshme e të madhe!”- shkruan Caka.