fbpx

“Do shkaktojë dridhje të fuqishme…”. Parashikimet e frikshme të Nostradamusit për vitin 2022

nostra.png

Nostradamusi ka parashikuar jo pak ngjarje të mëdha në historinë botërore. Por cilat janë disa nga parashikimet që ka bërë për vitin 2022?

Goditja e meteorit dhe shiu i asteroidit

Goditja e meteorit është diçka që të gjithë e dëgjojmë nga viti 2021 dhe në vitin 2022 mund të shkaktojë dëme vërtet të mëdha. Ai kishte shkruar për një gjurmë të gjatë shkëndijash në qiell të bërë nga zjarri. Kjo jo vetëm që do të thotë se një asteroid mund të godasë tokën, por gjithashtu do të shkaktojë dridhje në oqean duke shkaktuar një cunami që do të çojë në tërmete.

Inflacioni

Inflacioni do të dalë jashtë kontrollit dhe dollari amerikan do të bjerë. Jo vetëm kaq, ari, argjendi dhe bitcoin do të konsiderohen asete dhe njerëzit thjesht do të investojnë në to.

Inteligjenca artificiale merr një rregull dominues

Sigurisht që kemi parë shumë filma që pretendojnë se kompjuterët dhe robotët do të dominojnë njerëzit dhe do të sundojnë botën. Nostradamus parashikoi të njëjtën gjë. Ai parashikoi se deri në vitin 2022 inteligjenca artificiale mund të sundojë kompjuterin me një ndërfaqe njerëzore.

Uria në botë do të rritet

Sipas parashikimeve të tij, uria në botë mund të rritet për shkak të konfliktit të armatosur. Kjo do të çojë në lëvizje më të mëdha të popullsisë. Ai shtoi gjithashtu se shtatë herë më shumë njerëz do të lahen në plazhe.

Bomba bërthamore do të shpërthejë

Sipas Nostradamus, një bombë bërthamore do të shpërthejë në vitin 2022 e cila do të çojë në ndryshime klimatike dhe ndryshime në pozicionin e tokës. Kjo do të sjellë edhe përmbytje dhe tërmete.

 

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303