27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Dogjani kërkon interpelancë me Ramën për Rai-n, Bardhi ngulmon, godet me grusht foltoren, ndërhyn Garda

spot_img

Opozita kërkon në Kuvend kryeministrin Edi Rama për interpelancë lidhur me emisionin RAI për Shqipërinë. Gazment Bardhi dhe Asllan Dogjani kërkuan Ramën në Kuvend.

“Nuk mund të mashtrohet opinioni publik në një seancë që ka qenë publike. E hëna është e dedikuar për zgjedhësit, nuk zhvillohet interpelancë. S’ka pasur asnjë informim lidhur me kërkesën për interpelancë urgjente.

Nuk ka pasur asnjë votim të seancës që rrëzonte kërkesën për interpelancë.S’ka pasur as njoftim nga kryetarja e kuvendit, as ftesë që të shpjegoj kërkesë për interpelancë, as votim”, tha Gazment Bardhi.

Ndërsa me ironi deputeti Dogjani tha se Ram apo zgjidh hallet ndërkombëtare dhe ka harruar se është kryeministër.

“Se kuptoj cila është arsyeja që Rama injoron parlamentin dhe nuk vjen në parlament për t’iu përgjigjur kërkesave të deputetëve të opozitës. Ne nuk e kuptojmë përse nuk vjen në parlament, injoron qytetarët shqiptarët. 

A mund ta dimë se cila është arsyeja. Nuk është se na ka marrë malli fort për të, por duhet ta dimë përse injoron parlamentin ky zotëri. Përse nuk vjen që t’u japë përgjigje kërkesave të opozitës.

E dimë që është i zënë me problemet ndërkombëtare, ndoshta e ka harruar që është kryeministër, por mos të harrojë që është deputet”, tha Asllan Dogjani.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat