fbpx

Durrës/ Tenton të djegë me benzinë 67-vjeçarin, arrestohet autori

FLAKA.jpg

Një 65-vjeçar nga Durrësi ka tentuar të djegë me benzinë shtetasin K.SH., 67-vjeç për motive të dobëta, por është kapur në flagrancë nga policia. 67-vjeçari është transportuar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.  Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Durrës në ngarkim të shtetasit I.R., për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

Njoftimi i Policisë:

Tentoi të digjte më lëndë djegëse për motive të dobëta një shtetas, arrestohet në flagrancë  autori.

Seksioni për Hetimin  e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës në bashkëpunim me Shërbimet e Policisë së Rendit, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin I.R., 65 vjeç, banues në Nr.6, Durrës.

Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas për motive të dobëta ka tentuar të djeg me lëndë djegëse shtetasin K . Sh., 67 vjeç, i cili u transportua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Durrës në ngarkim të shtetasit I.R., për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” parashikuar në nenin 88 të Kodit Penal.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303