fbpx

Dy profesoresha dhe një student humbi jetën nga COVID, Dhori Kule reagim prekës

dhori.jpg

Rektori i Universitetit të Tiranës Dhori Kule ka bërë me dije se dy profesoresha dhe një student si pasojë e infektimit me COVID.

”Në Fakultetin e Ekonomisë kanë humbur jetën dy profesoresha dhe një student për shkak të Covid-19. U kemi bërë thirrje studentëve që të vaksinohen, u kemi dërguar mesazhe dhe i kemi kontaktuar përmes emaileve. Po presim që gjate shtatorit të jemi në kontakt, që të shfrytëzojnë muajt e hapur qe shërbimi mjekesore ka vënë në dispozicion për të bërë vaksinën. Nuk kemi statistika se sa studenta nuk e kane bere vaksinën. Po të njëjtën gjë duhet të bëjnë edhe maturantët. Kam bindjen që ata e mirekuptojne dhe e dinë që vaksinimi është per të mirën e tyre dhe të të afërmve të tyre.”

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303