27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

E pabesueshme, zbulohet detaji i iPhone 14 Pro/ Ja çfarë do të mbetet i pandryshueshëm te ky version

spot_img

iPhone 14 Pro i ardhshëm i Apple do të ketë një modalitet të ekranit gjithmonë ndezur ashtu si “Apple Watch”, pretendon një raport i ri.

Sipas një informatori të Apple, iPhone i ri do të jetë në gjendje të shfaqë një sasi të vogël informacioni përpara se ekrani i tij të jetë zhbllokuar.

Një veçori e tillë do të ishte e ngjashme me telefonat Android që tregojnë gjithmonë informacionin bazë si koha dhe niveli i baterisë, në një ekran të errët duke kursyer energji.

Funksioni pritet të jetë pjesë e iOS 16, sistemi tjetër i madh operativ celular i Apple, i cili pritet të shpallet në Konferencën Botërore të Zhvilluesve të kompanisë javën e ardhshme.

iOS 16 do të fuqizojë iPhone 14 të ri, i cili pritet të zbulohet nga gjiganti i teknologjisë këtë vjeshtë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat