20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

E rëndë/ Vret nënën me thikë, arrestohet i riu në Lezhë

spot_img

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në Lezhë ku djali ka vrarë nënën e tij me thikë.

Mësohet se autori  Arsen Dani është vënë në pranga.

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 14:30, shtetasi A. D., 62 vjeç, banues në lagjen “Besëlidhja” (dyshohet shtetas me probleme të shëndetit mendor), ka vrarë me mjet prerës (thikë), nënën e tij, shtetasen Gj. D., 88 vjeçe.

Shërbimet e Policisë kanë arrestuar në flagrancë shtetasin A. D. dhe kanë sekuestruar mjetin prerës (thikë), me të cilin është kryer vrasja.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po vijon veprimet në vendngjarje për të sqaruar dhe dokumentuar me prova ligjore rrethanat e rastit.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat