24.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Edmond Spaho thirrje urgjente qeverisë: Ulni çmimet, protestat do marrin përmasa të mëdha

spot_img

Deputeti demokrat, Edmond Spaho Ka bërë thirrje urgjente para mediave për uljen e çmimeve. Ai ka paralajmëruar se protestat në vend do të marrin përmasa të mëdha.

 “Duhet të bëjnë si gjithë qeveritë në botë të ulin taksat, të heqin TVSH e naftës. Për fat të keq qeveria shqiptare vazhdon me mendime që jemi në ekonomi tregu dhe nuk ndërhyjnë dot. Janë ato që janë parashikuar në buxhetin e nëntorit të vitet të kaluar, deri sot nuk kanë bërë asgjë, nëse qeveria nuk shkundet protesta do të vazhdojë në përmasa më të mëdha. Për çfarë e kemi qeverinë kur nuk dëgjon qytetarët që protestojnë. Ato masa janë që në nëntor të 2021, duke gënjyer qytetarët gjoja po i mbrojmë”, u shpreh Spaho.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat