fbpx

EMRI/ U kap në ‘shtëpi bari’, dënohet me 2 vite burg shqiptari

8052444B-D15D-4F51-BA0B-38855640354D.jpeg

Një shqiptar është dënuar me dy vite burg në Angli pasi u kap në një ‘shtëpi bari’. Yorshrisheevningpost shkruan se shqiptari i dënuar e ka emrin Gani Muca. Ai jetonte në një banesë tre katëshe, ku kujdesej për bimët narkotike.

27-vjeçari i arrestuar tha se, ai jetonte në atë shtëpi prej tre javësh dhe se kishte pranuar që të kujdesej për bimët narkotike. Mësohet se ai paguhej 80 paund në javë për ushqim dhe se kur në shitej bima, do të merrte një pjesë të fitimit.
Në Angli, Muca kishte hyrë që nga muaji shkurt, ndërkohë që para gjykatës u vetëdeklarua fajtor, për kujdesjen e lëndëve narkotike. Nëse droga e mbjellë do të hidhej në treg, ajo mund të kapte vlerën e 70 mijë paundëve.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303